Daruj knihu Hospici Dobrého Pastýře

…tak zní naše nová dárcovská výzva.

Jak vše začalo
Počátkem roku nás oslovila mladá maminka ze Zruče nad Sázavou s nabídkou darování několikaset knih pro náš hospic. Také se nabídla, že by nám případně pomohla zorganizovat i dobročinný knižní bazar. Narychlo jsme se potkaly a okamžitě nám bylo jasné, že chceme udělat akci větší, vyzvat k darování knížek širší veřejnost, uspořádat opravdu velký bazar v hezkém reprezentativním prostředí a skrze tuto příležitost šířit myšlenku doprovázení a důstojného odcházení dál.

Sbírá celé Česko
Koncem ledna jsme vyhlásili sbírku a v tuto chvíli už se nám sbíhají knížky z celé ČR. Dokonce vznikla i sběrná místa daleko od našeho regionu a působnosti, např. v Chebu nebo ve Znojmě.

Pokud se Vám doma hromadí knížky a přáli byste si, aby dostaly druhou šanci, potěšily někoho dalšího a navíc ještě pomohly potřebným, je tato dárcovská výzva přesně pro Vás! Výtěžek knižního bazaru poputuje na transparentní účet naší organizace, ze kterého bude hrazena přímá péče o nevyléčitelně nemocné pacienty v jejich domácím prostředí.
Sbírka nepoškozených zachovalých knih probíhá do 23. února 2020.

– Sběrné místo v Čerčanech: Hospic Dobrého Pastýře, Sokolská 584, Čerčany, tel.: 722 671 851, e-mail: komunikace@hospic-cercany.cz
– Sběrné místo v Praze (pouze po předchozí domluvě): Vršovická 1461, Praha 10-Vršovice, tel.: 723 318 911, e-mail: marie.hrubinova@gmail.com
– Sběrné místo ve Zruči nad Sázavou (pouze po předchozí domluvě): Kutnohorská 388, Zruč nad Sázavou, tel.: 723 318 911, e-mail: marie.hrubinova@gmail.com
– Sběrné místo ve Znojmě: Naturela – dary přírody, Holandská 3283/30, Znojmo, tel.:+420 606 856 531, e-mail:naturela.znojmo@seznam.cz
– Sběrné místo v Chebu: Obchůdek Jednoduše, nám. Krále Jiřího z Poděbrad 41, Cheb, tel.: 777 324 104

Velký bazar dobrých knih
Dobročinný knižní bazar ve prospěch Hospice Dobrého Pastýře se uskuteční 14. března 2020 od 10:00 h v Knihovně Václava Havla v Praze. Srdečně Vás zveme!